Menü
Your Cart

Türk Kahvesi

Arabica çekirdeklerinden elde edilen ve çok ince (pudra kıvamı) bir öğütmeden oluşan Türk kahvesi, hem güçlü tadı hem de özel hazırlık ve servis yöntemleri ile tüm dünyada ünlü olmuştur. Ama Türk kahvesinin hikayesinde lezzetli tadı dışında çok daha fazlası var.

Kahve ilk olarak Türkiye'ye 1555'te iki Suriyeli tüccar tarafından getirildi ve 17. yüzyılın ortalarında Osmanlı İmparatorluğunun özenli törenlerinin önemli bir parçası haline geldi. Sultanlara, törenle kahve servis edildi ve bu kahve ritüeli, haremdeki kadınların mükemmel demlerin nasıl hazırlanacağı konusunda kapsamlı bir eğitim aldığı ölçüde evlilik geleneklerinde de rol oynadı. Bu nedenle, potansiyel kocalar bir kadını, Türk kahvesi yapma becerilerine göre değerlendirirdi. 

Üretici: Trescol
Trescol Brasil Türk kahvesi için Öğütülmüş Kahve 250 Gr (Pudra)Trescol Myth Brasil, Brezilya'nın güneydoğu bölgesinin saf ve geleneksel yöntemlerle toplanan ve üretilen kahvesidir. Özenle seçilen kahveler, kuru işleme ile üretilir ve "sade" olarak sunulur. Kahve çekirdekleri elle toplanır ve sonr..
69,90TL 89,90TL
Üretici: Trescol
Trescol Cafe Nice Türk kahvesi için Öğütülmüş Kahve 250 Gr (Pudra)Trescol Café Nice , daha ilk kullanımınızda çok özel bir kahve olduğunu ve favoriniz olacağını düşündürmek için tasarlandı. Oluşturulan dizayn Trescol Nice Café için açık ve kesin bir kimlik oluşturdu. Kökeni; saf %100 Arabica olan ..
69,90TL 89,90TL
Üretici: Trescol
Trescol Colombia Türk kahvesi için Öğütülmüş Kahve 250 Gr (Pudra)Kolombiya'nın güneybatı bölgesinin en saf ve kökeni eskilere dayanan kahve çekirdeğidir. Bu bölge, Kolombiya'nın en iyi kahvesini üretmesiyle bilinir. Trescol Cómo Colombia Kahve çekirdekleri çok dağlık bir bölgede, volkanik toprakl..
69,90TL 89,90TL
Üretici: Trescol
Trescol Espresso Türk kahvesi için Öğütülmüş Kahve 250 Gr (Pudra)Trescol Solo Espresso Güçlü tatları ve karakterleriyle tanınan Kenya kahveleri kullanılarak yapılmıştır. Bu kahveler iri gövdeli olup, zengin bir yoğunluğa sahiptir. Canlı ve temiz çekirdekler hasat devamlılığından dolayı her zaman ..
69,90TL 89,90TL
Üretici: Trescol
Trescol Ethiopia Türk kahvesi için Öğütülmüş Kahve 250 Gr (Pudra)Etiyopya kahvesinin büyük çoğunluğu "sade" dir. Çekirdekler kabuklanmadan ve ayrılmadan önce birkaç gün boyunca doğrudan güneşte kurutulur. Bu süreç, Etiyopya kahvesinin kalitesini ve başarısını açıklayan su, enerji ve altyapı açısın..
69,90TL 89,90TL
Üretici: Trescol
Trescol Guatemala Türk kahvesi için Öğütülmüş Kahve 250 Gr (Pudra)Guatemala kahvemizin kökeni, kuzeybatı Guatemala'nın volkanik masiflerinde yer alan tarlalardan gelir. Bu kahve çekirdekleri, çok uzun süredir tüm dünyaya aynı standart ve kalitede ürün sunan üreticilerden temin edilir ve bölgede y..
69,90TL 89,90TL
Üretici: Trescol
Trescol Kenya Türk kahvesi için Öğütülmüş Kahve 250 Gr (Pudra)Güçlü tatları ve karakterleriyle tanınan Kenya kahveleri iri gövdeli olup, zengin bir yoğunluğa sahiptir. Canlı ve temiz çekirdekler hasat devamlılığından dolayı her zaman tazedir. İnce ve narin olmayan çekirdeklerde narenciye notaları..
69,90TL 89,90TL
Üretici: Trescol
Trescol Sumatra Türk kahvesi için Öğütülmüş Kahve 250 Gr (Pudra)Endonezya'ya ait Sumatra adasının kuzeyinde yetişen, saf ve ayrıcalıklı bir kahve çekirdeğidir. Bölge volkanik bir bölgedir ve tropikal ormanlarla kaplıdır. Trescol Saga Sumatra Kahve çekirdeklerinin toplama ve kavurma işlemi Endonez..
69,90TL 89,90TL
Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 8 (1 Sayfa)
Tarama deneyiminizi ve sitemizin işlevselliğini geliştirmek için çerezleri ve diğer benzer teknolojileri kullanıyoruz. Gizlilik Politikası .